Registrace | Hráči | Chat

Adventní Kalendář

^^^^ Nezapomeňte pak odpovědět, jestli vejca a Pokémony chcete!


Naty: Měla bych se naučit si updatovat status, co? xD No nic, někdo na chat?
Daky: Teď je tady a teď zas ne!


Tréninkové pole > Trénovat staty

1. prosince 2016 v 21:35 | Naty


Všichni Pokémoni ve svém profilu mají zapsané tři statistiky - Síla, obrana a rychlost.
Síla určuje, jak moc silné budou Pokémonovy útoky proti soupeři. Záleží ale i na tom, jestli je soupeř vůči typu toho útoku slabý nebo odolný. Tohle číslo určuje jen sílu útoků proti neutrálním typům.
Obrana určuje, jak moc budou soupeřovy útoky na Pokémona působit. Pokud má Pokémon vysokou obranu, tak mu soupeřovy útoky způsobí menší škodu než obvykle. Stejně jako u síly, záleží i na typové výhodě a nevýhodě.
Rychlost určuje, jak rychlý bude Pokémon při zápasech. Taky obvykle určuje, který Pokémon na soupeře zaútočí dřív.
Bonusové a záporné staty
Pokud uvidíš, že nějaký z Pokémonových statů je vyznačen zeleně, tak je to jedině dobře! Je to totiž bonusový stat, to znamená že pokud budeš s Pokémonem tento stat trénovat, tak mu to půjde mnohem rychleji než trénování jeho jiných statů. Příklad:
Síla: 70
Obrana: +90
Rychlost: 50
To znamená, že bonusovým statem je obrana.
Bohužel, ne všichni Pokémoni jsou dokonalí a může se stát, že budou mít jednu statistiku zápornou. Trénování tohoto statu bude mnohdy obtížnější a občas se stane, že se při tréninku takové statistiky nepřičtou ke statistice ani body. Příklad:
Síla: -40
Obrana: 60
Rychlost: 70
Záporným statem je tu síla.
Vzácně se stává, že má Pokémon jak bonusový, tak i záporný stat.
Síla: 60
Obrana: -30
Rychlost: +80
Záporný stat je obrana a bonusovým statem je rychlost.
  • Při tréninku nezapomeň napsat, který stat trénuješ (Můžeš vždy trénovat max. 1 stat při jednom tréninku)
  • Při tréninku síly se zaměř na věci jako posilování Pokémona, cvičení útoků které umí, zvedání těžkých předmětů atd.
  • Při tréninku obrany zkus Pokémona přimět vrážet do stromů nebo po něm něco házet, aby se dokázal zpevnit a ubránit se.
  • Při tréninku rychlosti zkus s Pokémonem běhat a cvičit jeho obratnost.
  • Jednomu Pokémonovi můžeš staty trénovat max. 3x týdně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daky Daky | 4. prosince 2016 v 14:17 | Reagovat

Shuppet [Renji] - Rychlost
Došel jsem na tréninkové pole, můj první pokemon mi na lehkou rozcvičku kývl, sice nevypadal moc nadšeně, a spíše nevěřícně lítal několik stop za mnou. Zastavil jsem se, protáhl své ztuhlé kosti, batoh s hlasitou ránou dopadl na zem po mé pravici. Shuppet sebou trhl. „Klid, začneme. Jak jsem řekl, chtěl bych si s tebou procvičit jeden stat a to je rychlost. Bude se nám hodit a myslím, že ty máš v rychlosti asi největší potenciál jako duch, jenom čistě můj názor,“ dodal jsem po chvilce, Shuppet se potichu vznášel a sledoval mě. „Musíme tě nějak donutit začít, levitovat? Jo to bude ono,“ udělal jsem dva opatrné kroky k pokemonovi, ucouvl stranou. „klid, Renji,“ oslovil jsem ho konečně jménem. Shuppet pootevřel jedno zavřené oko, podíval se na mou nataženou ruku a následně otevřel i druhé oko. Vztyčil jsem prst a ukázal za něj, Shuppet se otočil, udělal jsem dva kroky a stanul vedle něj. Zadíval se na mě. „Začneme lehkou rozcvičkou, k tomu stromu a pak opět zpátky, tím se trochu zahřeješ tak šup,“ Shuppet se na mě trochu nevěřícně podíval. „Máš strach, že tě tady nechám? Oprávněně,“ zasmál jsem se, dušík byl čím dál méně věřící v mou osobu. „Dělám si srandu, nemáš moc dobrý smysl pro humor co? Nevadí, poběžím tedy s tebou, aspoň se ukáže kdo z nás je lepší, i když já mám strašnou fyzičku,“ procedil jsem mezi zuby, znova se protáhl a rozeběhl se. Shuppet jenom nečině stál.
„Kámo! Poleť, no tak,“ po chvilce se Shuppet už vznášel mým směrem, sice trochu nevěřícně a pomalu, ale časem, jak jsme se k onomu bodu blížili, zrychlil. Ještě že tak. Letěl čím dál rychleji, předběhl mě, obletěl strom a za chvíli stál na místě, kde začínal, pousmál se a sledoval můj pomalý, klusavý běh směrem k němu. „Výborně, myslím, že jsi se docela zahřál a já asi zjistil jak na tom jsi. Docela špatně,“ Shuppet zvedl trochu opatrně hlavu. Má reakce na jeho reakci byla jednoduchá, poplácal jsem se zezadu do hlavy. „Jo, asi to není slušné, ale tohli si myslím, když chceš zvládneš letět rychle, ale není to dostatečně, měli bychom se zaměřit na tvou obratnost. To, že levituješ ti dává velkou výhodu, ani nevíš jakou. Víš jak je těžké trefit něco, co je ve vzduchu a hýbe se to rychle? Od dost těžší, než kdybys měl běhat po zemi. Uděláme z toho naší přednost. Další krok našeho tréninku je jednoduché. Po téhle lehké rozcvičce si zkusíme úhyby, bude to jednoduché a dosti brnkačka. Jednoduše já se tě budu snažit sejmout, tímhle klackem, ale ty jsi duch, nemělo by ti to nic udělat ne?“ Napřáhl jsem se a opatrně uhodil Shuppeta, teda pokusil jsem se o to, klacek Shuppetem proletěl. „No, jo měl jsem pravdu,“ zadíval jsem se na něj, vypadal nevěřícně a trochu i otřeseně. „Klídek, bude to jednoduché. Nechceš tím být znova zasažen ne?“ Shuppet souhlasně zakýval hlavou. „No tak vidíš, tím pádem se nesmíš nechat praštit, musíš tomu uhýbat,“ znova jsem švihl svrchu. Shuppet očekávající tenhle tah, ucukl stranou a tím se ráně vyhl. Přkývl jsem. „Ano to je ono, ale musíš zrychlit a dávat pozor. Musíš předvídat kam se další útok obrátí,“ znova jsem švihl tentokrát zespodu, Shuppet odletěl na stranu. Švihal jsem zatím pomalu a táhle, pokaždé jsem mu směr útoku naznačil a vypadalo to, že mu to nedělalo problém. Proto jsem se rozhodl přejít na trochu větší kalibr.
Zapřel jsem se nohama a švihl rychle, Shuppet jenom tak tak, uskočil stranou, tehdy jsem změnil směr klacku a klacek proletěl skrz Shuppeta, jenom nevěřícně koukal, koukal na mě a následně na klacek, co byl nyní na druhé straně jeho těla. „Protivník může využít toho, že jsi uhnul, chápeš? Musíš si dávat pozor, jakmile uhneš není konec útoku, ale je na řadě další útok. Využívej toho, že levituješ. Fouká vítr,“ napoveděl jsem mu, Shuppet sklopil pohled, byl připravený, Teda aspoň se tak tvářil. Znova jsem se rozhodl udeřit, klacek sletěl rychlosti dolů, shuppet uhnul na stranu, další rána hned za tou, tentokrát shuppet vystoupal výš, bylo jasné na co míří, nechal jsem ho v tom, vystřelil jsem klackem nahoru. Zafoukal vítr, Shuppet uvolnil své tělo a slabším větrem si nechal pomoc, aby se dostal mimo dosah klacku, tudíž více doprava. „To bylo rychlé, jsi docela bystrý, rychle jsi to pochopil,“ nadšeně jsem ho pochválil. „Ale to není konec, pořád nejsi dostatečně rychlý, můžem?“ Shuppet přikývl, byl připravený. Švihl jsem, dolu, nahoru, doprava a znova nahoru, Shuppet švih vzápětí neočekával a klacek proletěl části jeho těla, nevypadal, žeby se vzdával. Dokonce se do toho začínal dostávat, i když nejistota v něm byla vidět pořád. Snažil jsem se ho švihnout, ovšem on se nedal. Bylo působivé sledovat jak za několik málo hodin, co jsme se o to snažili udělal takový pokrok. Nahoru dolu, doprava doleva. Uměl to, neměl problém odhadnout i můj další krok. Bylo mu jasné, že když uhne doprava další rána bude šikmo nahoru, pokud uhne doleva, zastavím a půjdu po něm doleva. Pochopil, že jeho nejlepší kamarád je vítr, který mu dokáže, když se uvolní, pomoc dostat se dál. S hlasitým oddechem jsem položil klacek na zem, sám jsem se následně na onu zem sedl zcela vyčerpán. Posadil jsem se do onoho tureckého sedu, abych vypadal nějak důležitě, ruce zkřížil na prsou a zamyšleně sledoval Shuppeta, který oddechoval naproti mně. „Na náš první společný trénink si myslím, žes odvedl dobrou práci. Možná jsem takovou práci ani nečekal, ale to je jedno,“ odmlčel jsem se. „Mám pocit, že si budeme rozumět, ale to by pro dnešek stačilo. Ale co bys na konci řekl, ještě na lehký závod do nejbližšího města? Není to odsud daleko, tak?“ Odpovědí mi bylo přikývnutí. „Kdo bude poslední je stará nechutná bába!“ radostně jsem zařval ze země, popadl batoh a rozeběhl se se Shuppetem v těsném závěsu za sebou.

2 Naty Naty | 4. prosince 2016 v 14:22 | Reagovat

[1]: +2 levely, +8 rychlosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama